Zamknij

Nie żyje Bronisław Cieślak, aktor znany m.in. z serialu "07 zgłoś się"

02.05.2021 09:25
bronisław cieślak nie żyje
fot. MAREK LASYK /REPORTER

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor był znany przede wszystkim z roli w serialu "07 zgłoś się". Popularność przyniosła mu też rola detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu "Malanowski i partnerzy". Bronisław Cieślak miał 77 lat.

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor był znany przede wszystkim z roli w serialach "07 zgłoś się" oraz "Malanowski i partnerzy". Miał 77 lat. Informację o śmierci aktora podał portal tvn24.pl. W 2018 roku aktor poinformował, że pokonał chorobę nowotworową.

Bronisław Cieślak wcielił się w rolę porucznika Sławomira Borewicza, bohatera serialu "07 zgłoś się". Serial emitowany był w latach 1976-1989. Postać Borewicza stała się ikoną polskiej popkultury i była przedstawiana jako polska odpowiedź na Jamesa Bonda.

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor miał 77 lat

W ostatnich latach Bronisław Cieślak grał w popularnym serialu "Malanowski i Partnerzy". Grał tam właściciela agencji detektywistycznej, tytułowego Malanowskiego.

Bronisław Cieślak urodził się 8 października 1943 roku w Krakowie. Po maturze podjął nieukończone studia etnograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Reżyser Roman Załuski zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego Znaki szczególne z 1976, który stał się jego filmowym debiutem.

W 1997 uzyskał mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po raz drugi został wybrany do Sejmu w 2001 z ramienia SLD w okręgu krakowskim liczbą 24 252 głosów. W IV kadencji pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD.

RadioZET.pl/ tvn24.pl/ polsatnews.pl

C