Zamknij

Bronisław Komorowski o Biedroniu. „Ta wypowiedź mu zaszkodziła”

Redakcja
22.02.2019 10:39
Bronisław Komorowski o Biedroniu. „Ta wypowiedź mu zaszkodziła”
fot. Michal Wozniak/East News

– Myślę, że ta wypowiedź mu zaszkodziła – mówił w Radiu ZET były prezydent Bronisław Komorowski o wpisie Roberta Biedronia na temat „jedynek” i „dwójek” Prawa i Sprawiedliwości na listach do europarlamentu. Według gościa Beaty Lubeckiej, „w uszach wielu obywateli zabrzmiało to jak dysonans w stosunku do uśmiechniętego, miłego, młodego człowieka”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To komentarz do wpisu lidera nowej partii Wiosna na Twitterze. Robert Biedroń, odnosząc się do list PiS do PE, napisał: „Myślałem, że dinozaury wyginęły. Parlament Europejski to nie dom spokojnej starości. Leśne dziadki na płatnych wczasach”.

Zobacz także

– Widać, że tu górę biorą już emocje polityczne i chęć uszczypnięcia konkurencji – uważa Bronisław Komorowski. Jego zdaniem do Brukseli powinni kandydować ludzie mający wiedzę polityczną.

„Kompletny brak doświadczenia politycznego”

– Akurat w wyborach do Parlamentu Europejskiego powinni uczestniczyć według mnie ludzie z doświadczeniem z polityki krajowej – dodał.

Zobacz także

– Być może wypowiedź pana Biedronia wynika z chyba słusznego odczytywania, że jego własnym wielkim mankamentem, a szczególnie całego jego środowiska, jak na razie jest kompletny brak doświadczenia politycznego – mówił. Jak dodał, „on sam był w SLD, był w partii Palikota, ale to doświadczenie czysto parlamentarne. A jednak doświadczenie w polityce się liczy”.

– W każdym zawodzie. W ogóle w życiu liczy się doświadczenie, nie da się go przecenić – zauważyła Beata Lubecka. 

Zobacz także

– Mam świadomość, że mówię to, mając siwe włosy, ale włosy nie zawsze są siwe od różnych brzydkich zachowań, tylko najczęściej od ciężkiej pracy i zbierania doświadczeń przez lata – odpowiedział Bronisław Komorowski.

RadioZET/JZ