Zamknij

Bronislaw Komorowski wraca do polityki? Były prezydent zabrał głos

Redakcja
28.06.2017 16:47
Bronislaw Komorowski wraca do polityki? Były prezydent zabrał głos
fot. Archiwum Radia ZET

Bronisław Komorowski na antenie Polsat News został zapytany o ewentualny powrót do polityki. – Jestem emerytem politycznym, ale jak zagrają hejnał, to jak stary koń ułański pójdę do ataku – odpowiedział były prezydent RP. W programie był pytany jeszcze o sprawy bieżące, m.in. miesięcznice smoleńskie i bójkę w Radomiu.

Zagłosuj

Czy Bronisław Komorowskip powinien wrócić do polityki?

Liczba głosów:

Prowadząca program spytała Bronisława Komorowskiego o to, czy jest gotowy wrócić do polityki. – Nie mówię nie – zaczął, dodając, że „różne wyzwania mogą się pojawić. – Bardzo bym chciał kogoś wesprzeć, kto byłby w stanie skutecznie zawalczyć o to stanowisko. Jestem emerytem politycznym, ale jak zagrają hejnał, to jak stary koń ułański pójdę do ataku.

Starcie ONR i KOD-u w Radomiu

Reporterka Polsat News spytała go jeszcze o wydarzenia, które miały miejsce w Radomiu 24 czerwca br., gdzie zwolennicy Młodzieży Wszechpolskiej i ONR starli się z przedstawicielami Komitetu Obrony Demokracji. – Oceniam to jako postępujący proces agresji. W moim przekonaniu (…) sprzyja jej ogólna atmosfera w kraju, a rząd nie robi nic, aby zmniejszyć poziom agresji w społeczeństwie, podobnie jak nic nie robi prezydent – odpowiedział.

Miesięcznice smoleńskie

Były prezydent w dobrym humorze odpowiadał na pytania dziennikarki. Spytany został również o organizowane co miesiąc obchody miesięcznic smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. – Co miesiąc zgromadzone są setki albo tysiące policjantów na ulicach Warszawy, to jakieś szaleństwo, nigdy nikt czegoś takiego nie robił – mówił były prezydent, podkreślając, że w wyniku starć zazwyczaj winni zostają szeregowi policjanci, zamiast tych, którzy rzeczywiście są odpowiedzialni za zaistniałą sytuację.

Były prezydent nie jest faworytem W.Cejrowskiego:

Zobacz także

 RadioZET.pl/Polsat News/strz