Zamknij

Bronisław Komorowski wraca do polityki. Powstanie nowa partia?

02.05.2021 13:37
Bronisław Komorowski wraca do polityki
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Bronisław Komorowski wraca do krajowej polityki. Jak informuje "Super Express", b. prezydent ma współtworzyć nowy projekt polityczny z politykami PSL oraz konserwatystami z PO. Doniesienia te potwierdził wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski.

Bronisław Komorowski planuje założyć nową, konserwatywną partię? Jak podaje "Super Express", były prezydent wraz politykami PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele i konserwatystami z PO "przejdzie o godz. 16 spod Zachęty – Placu Stanisława Małachowskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza, aby złożyć tam kwiaty. W przemarszu i złożeniu wieńca udział wezmą przedstawiciele obu środowisk.

Złożenie kwiatów ma być początkiem nowego projektu politycznego, w którym mają wziąć udział politycy PSL oraz konserwatywni posłowie PO. – To bardzo dobra inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego, bo uruchamiająca rozmowy podobnie myślących ludzi z centrum i centro-prawicy po stronie opozycyjnej – mówi w rozmowie z "SE" polityk zaangażowany w inicjatywę.

Bronisław Komorowski wraca do polityki. Powstanie nowa konserwatywna partia?

W rozmowie z Polsat News, informacje te potwierdził wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski, który także otrzymał zaproszenie na spotkanie. - Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - powiedział w Polsat News.

Jak dodał, w ten sposób ma rozpocząć się dyskusja o "wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej". - Będziemy (w tym gronie - red.) rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - powiedział Zgorzelski. Dodał, że konserwatywne centrum jest w Polsce potrzebne.

Jak ustalił "SE", Bronisław Komorowski do wspólnego złożenia wieńca nie zaprosił Szymona Hołowni. Zaproszenia nie dostali również politycy Porozumienia.

RadioZET.pl/ polsatnews.pl/ Super Express