Mowa nienawiści. Policja zatrzymała trzy osoby

Redakcja
15.01.2019 09:30
Mowa nienawiści. Policja zatrzymała trzy osoby
fot. D.KLAMKA/East News/Twitter

Trzy osoby, które wzywały do „kolejnych morderstw”, zostały zatrzymane przez policję – poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Szef MSWiA po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zaapelował o rozsądek i odpowiedzialność za słowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wszystkie trzy osoby zostały zatrzymane w poniedziałek, dzień po ataku na prezydenta Gdańska. Jak poinformował na Twitterze minister Brudziński, to po części „internetowe trolle”, a po części osoby „niezrównoważone psychicznie”. Szef MSWiA zaapelował przy tym o rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność.

Pierwszą osobą zatrzymaną przez policję, jest 41-latek, który w komentarzu na Facebooku wypisywał groźby pod adresem prezydentów Poznania i Wrocławia.

Zobacz także

Wśród zatrzymanych we wtorek osób jest też 24-letni mężczyzna, który na forum internetowym pisał groźby pod adresem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Policja zatrzymała też 72-latka, który groził śmiercią prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Zobacz także

Zabójstwo Pawła Adamowicza

W niedzielę wieczorem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku Paweł Adamowicz został zaatakowany przez 27-letniego Stefana W. Mężczyzna wszedł na scenę i trzykrotnie ugodził prezydenta nożem.

Paweł Adamowicz trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. Zostawił żonę Magdalenę, osierocił dwie córki.

RadioZET.pl/PAP/JŚ