Zamknij

Brudziński przelewa pieniądze na ofiary wypadków drogowych i przeprasza „zawiedzionych”

Joanna Śpiechowicz
19.03.2019 13:57
Brudziński przelewa pieniądze na ofiary wypadków drogowych i przeprasza „zawiedzionych”
fot. Twitter

„Zgodnie z deklaracją przelałem 500 zł jako darowiznę na rzecz Fundacji Nadzieja, która pomaga ofiarom wypadków drogowych” – poinformował we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński. Dzień wcześniej kierowca ministra znacznie przekroczył prędkość, wioząc go na uroczystości do Opola. Samochód SOP zatrzymała policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją przelałem dziś 500 zł jako darowiznę na rzecz Fundacji Nadzieja, która pomaga ofiarom wypadków drogowych. Jednocześnie przepraszam wszystkich zawiedzionych faktem, że sam powiadomiłem o tym zdarzeniu, a nie zamiatałem sprawy pod dywan” – napisał Brudziński na Twitterze.

Szef MSWiA opublikował przy tym potwierdzenie przelewu.

Wpłatę na fundację Brudziński zadeklarował po tym, jak policja zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę SOP, który wiózł ministra spraw wewnętrznych na odprawę służb mundurowych w Opolu.

Zobacz także

„Obiecuję również, że większą uwagę będę zwracał na to, z jaką prędkością poruszają się moi kierowcy w trakcie jazdy” – deklarował w poniedziałek Brudziński.

BMW zatrzymano w Bierdzanach (pow. opolski). Jak poinformowała policja, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h kierowca jechał 98 km/h.

Kierowca otrzymał… pouczenie, bo jak informowali policjanci z Kluczborka, „został sprawdzony w policyjnym systemie informatycznym, z którego wynikało, że wcześniej nie popełnił żadnego wykroczenia drogowego”.

Zagłosuj

Czy kierowca Joachima Brudzińskiego słusznie otrzymał pouczenie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/JŚ