Zamknij

Brutalne zabójstwo dziennikarza w Chorzowie. GW: Pracował w TVN

Maciej Walasek
28.03.2022 13:00
policja
fot. Damian Klamka/East News

Nie żyje dziennikarz TVN. Nieznany sprawca zaatakował go w miniony weekend w Chorzowie w okolicy Parku Śląskiego. Napastnik zadał mu wiele ciosów nożem.

Do morderstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę w okolicach Parku Śląskiego w Chorzowie. Mężczyzna otrzymał wiele ciosów nożem i mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Jak podała katowicka "Gazeta Wyborcza" ofiara współpracowała z "Dzień Dobry TVN".

Jak poinformował PAP, do ataku doszło w pobliżu stadionu GKS-u Katowice. Sprawca zakradł się do zaparkowanego auta i zaatakował mężczyznę, który siedział w samochodzie z młodą kobietą.

- Do dwójki młodych ludzi siedzących w samochodzie podszedł nieznany na ten moment mężczyzna, który zaatakował pasażera – 29-letniego mężczyznę, zadał mu co najmniej kilkanaście ciosów, na skutek tego mężczyzna ten odniósł poważne obrażenia ciała. Kobieta, kierowca pojazdu, odjechała samochodem, szukając pomocy - powiedział dziennikarzom prokurator rejonowy w Chorzowie Cezary Golik.

Dziennikarz TVN zginął od ciosów nożem. Brutalne morderstwo w Chorzowie

Prokurator Golik przekazał, że na miejscu zdarzenia zabezpieczono mnóstwo dowodów. Sekcja zwłok ma zostać przeprowadzona w ciągu najbliższych kilku dni. Golik potwierdził PAP, że w tej sprawie zatrzymano jedną osobę, która, jak zaznaczył, mogła mieć pośredni związek z tą zbrodnią – być może z zacieraniem śladów lub pomocą sprawcy. - Dowody nie wskazują, aby był to sprawca tego przestępstwa - podkreślił Golik.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

Według nieoficjalnych informacji wszystko wskazuje na obyczajowe tło zbrodni. Pytany o to prokurator odpowiedział, że na razie nie jest znany motyw, ale nie wykluczył, że mogło chodzić właśnie o romans. Śledczy, jak dodał, poddają bardzo głębokiej analizie "obszar życia osobistego i zawodowego pasażera i kierowcy tego pojazdu". - Uważamy, że w tych obszarach znajdują się informacje, które nas naprowadzą na osobę sprawcy tego zdarzenia - wskazał prokurator i dodał, że pozwoli to wyjaśnić okoliczności zbrodni.

Trwa poszukiwanie zabójcy. Według ustaleń policji sprawca mógł uciec do Niemiec.

RadioZET.pl/PAP/Krzysztof Konopka

C