Zamknij

Lech Wałęsa znieważył Andrzeja Dudę? Poseł Kukiz'15 składa wniosek do prokuratury

Redakcja
06.09.2017 09:53
Lech Wałęsa znieważył Andrzeja Dudę? Poseł Kukiz'15 składa wniosek do prokuratury
fot. Jan Rusek/Agencja Gazeta

Zdaniem posła Józefa Brynkusa Lech Wałęsa znieważył prezydenta Andrzeja Dudę. Chodzi o udostępniony mem. Poseł Kukiz'15 składa w tej sprawie wniosek do prokuratury. 

"Czas, aby w życiu publicznym zaczęto szanować zasady dobrego wychowania i prawo. – W związku z opublikowaniem przez Lecha Wałęsę wulgarnego fotomontażu/kolażu fotograficznego/ przedstawiającego rzekomo całujących się Prezydenta RP dra Andrzeja Dudę i prezesa PiS dra Jarosława Kaczyńskiego, wnoszę o zbadanie, czy publikacja w takiej formie nie stanowi przestępstwa znieważenia Prezydenta RP określonej w art. 135 par. 2 kk" - czytamy we wniosku posła Józefa Brynkusa skierowanym do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

skrin

Chodzi o mem udostępniony na profilu Lecha Wałęsy w mediach społecznościowych. Przedstawia całujących się Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę. Jest też opatrzony satyrycznym komentarzem. Post szybko zyskał rozgłos i był wielokrotnie udostępniany. 

Grafika zniknęła już z profilu byłego prezydenta.

W rozmowie z portalem Onet Adam Domiński, dyrektor Biura Lecha Wałęsy, mówi, że laureat Nagrody Nobla nie rozpoznał na zdjęciu Andrzeja Dudy. Jego zdaniem nie jest to sprawa dla prokuratury, a raczej kwestia granicy dobrego smaku.

Z kolei Józef Brynkus, poseł Kukiz'15 uzasadnia swój wniosek powołując się na "zachowanie pewnych zasad". Zarzeka się też, że nie chodzi mu o cenzurowanie treści internetowych.

Czy Polska ma szanse na reparacje? Wypowiedz się z Mam Zdanie. 

RadioZET.pl/Onet.pl/KM