Zamknij

Prowadziła po pijanemu, w aucie było dziecko!

Redakcja
11.10.2018 18:03
Prowadziła po pijanemu, w aucie było dziecko!
fot. P. Jedzura/REPORTER/East News

Kompletnie pijaną 31-latkę kierującą samochodem zatrzymali policjanci z Brzegu. Razem z nią autem podróżowała jej starsza córka.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

2 promile alkoholu w organizmie miała 31-letnia kierująca, która jechała samochodem ze swoją 8-letnią córką. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie też za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym

- Kobieta tłumaczyła policjantom, że jedzie odebrać ze żłobka drugie dziecko – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba KPP w Brzegu.

31-latka to mieszkanka Brzegu na Opolszczyźnie. Została zatrzymana dzięki czujności innego kierowcy. Mężczyzna zauważył, że jadący przed nim samochód zjeżdża na pobocze i przeciwległy pas ruchu. Zawiadomił policję i cały czas jechał za prowadzonym przez kobietę autem.

Kiedy samochód zatrzymał, mężczyzna podszedł do 31-latki i poczekał na przyjazd policjantów.

Zobacz także

Funkcjonariusze apelują, by każdy kierowca, który ma wątpliwość co do stanu trzeźwości innego użytkownika dróg, reagował w ten sam sposób. Młodemu mężczyźnie, który pomógł w ujęciu pijanej kierującej, komendant powiatowy policji w Brzegu, insp. Zbigniew Dychus, złożył podziękowania i gratulacje.

RadioZET.pl/KPP Brzeg/JŚ