Zamknij

Na widok policji sięgnął po siekierę i noże. Miał dwa promile

14.06.2019 17:11
Na widok policji sięgnął po siekierę i noże. Miał dwa promile
fot. Shutterstock

Policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę, który uzbrojony w siekierę i dwa noże znieważał interweniujących funkcjonariuszy - poinformowała w piątek Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w gminie Lewin Brzeski w województwie opolskim. Patrol policji wezwali sąsiedzi mężczyzny, który w nocy rozbijał butelki i zakłócał spokój sąsiadom.

Zobacz także

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli mężczyznę, który na widok mundurowych sięgnął po siekierę i wulgarnie zwyzywał policjantów. Następnie, trzymając w ręku dwa noże, wyszedł z domu i zaczął iść w kierunku policjantów, wykrzykując pod ich adresem wyzwiska. Ponieważ kolejne wezwania o odrzucenie broni nie przyniosły efektu, policjanci użyli wobec niego tzw. środków przymusu bezpośredniego.

Zobacz także

Jak się okazało, zatrzymany miał w organizmie dwa promile alkoholu. Przedstawiono mu zarzut znieważenia funkcjonariuszy i próby zmuszenie do odstąpienia od czynności służbowych. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, za które grozi do 3 lat więzienia. 

RadioZET.pl/PAP