Brutalne zabójstwo młodej kobiety. Policja poszukuje sprawcy

07.09.2019 13:26
Brutalne zabójstwo młodej kobiety
fot. Shutterstock

Policjanci poszukują sprawcy brutalnego zabójstwa młodej kobiety, do którego doszło w miejscowości Brzozowiec (woj. mazowieckie). "Mężczyzna jest obywatelem Ukrainy i bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie się ukrył" - powiedział asp. szt. Paweł Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"30 sierpnia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zostali powiadomieni o znajdujących się w miejscowości Brzozowiec, w gminie Iłów, częściowo obnażonych zwłokach kobiety, które znajdowały się w przydrożnym rowie" - poinformował asp. szt. Paweł Rynkiewicz.

Zobacz także

Przeprowadzona tego samego dnia sekcja zwłok potwierdziła, że 26-letnia obywatelka Ukrainy padła ofiarą zabójstwa. Młoda kobieta została pobita.

Funkcjonariusze wytypowali sprawcę morderstwa. Okazał się nim 27-letni obywatel Ukrainy, który zaraz po dokonaniu zbrodni wyjechał na Ukrainę. "Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił" - powiedział asp. szt. Paweł Rynkiewicz.

Zobacz także

Pozwoliło to Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie wydać za 27-letnim Ukraińcem list gończy. Polscy policjanci współpracują za ukraińskimi funkcjonariuszami nad ujęciem mężczyzny.

RadioZET.pl/PAP