Zamknij

Buczkowice. Nie żyje zaginiony 15-letni Janek. Tragiczny finał nocnych poszukiwań

27.09.2021 09:45
Policja
fot. ilustracyjne. Lukasz Solski/East News

15-letni Janek, który zaginął w Buczkowicach w województwie śląskim, został znaleziony martwy. W poszukiwania chłopca zaangażowali się mundurowi i mieszkańcy małej wsi. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 15-latka. 

15-letni Janek z Buczkowic koło Bielska-Białej zaginął w sobotę (25 września) wieczorem. Jak podaje ''Dziennik Zachodni'', chłopiec wyszedł z domu i przepadł bez śladu.  Policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu po godzinie 20. 

Buczkowice. Zwłoki 15-latka w lesie. Tragiczny finał poszukiwań

W poszukiwania nastolatka zaangażowali się policjanci, strażacy z okolicznych jednostek OSP oraz mieszkańcy wsi Buczkowice. Na miejsce sprowadzono policyjnego psa tropiącego. Wykorzystano również drona.

Niestety, finał poszukiwań 15-latka okazał się tragiczny. Zwłoki chłopca odnaleziono w lesie w nocy z soboty na niedzielę. Okoliczności jego śmierci wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Na wstępnym etapie śledztwa wykluczono udział osób trzecich.

Ochotnicza Straż Pożarna w Buczkowicach podziękowała za pośrednictwem mediów społecznościowych za udział w akcji poszukiwawczej. ''Szanowni mieszkańcy gminy Buczkowice, ten post będzie nie o nas, a właśnie o Was. Wczorajsze wydarzenia pokazały, że jest solidarność w naszej wspólnocie i nie jest Wam obojętny los żadnego mieszkańca gminy [...] Egzamin z solidarności i empatii zdaliście celująco. Chylimy przed Wami czoła!'' - czytamy. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni