Zamknij

Ruszyła budowa pomnika smoleńskiego! Mamy zdjęcia z placu budowy [GALERIA]

Redakcja
22.02.2018 17:49
Warszawa
fot. Maciej Sztykiel/RadioZET

Na stołecznym placu Piłsudskiego wystartowała budowa pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. W środę wojewoda wydał pozwolenie na budowę, mimo że władze Warszawy wcześniej odwołały się od decyzji wojewody dot. lokalizacji pomnika.

Na Placu Piłsudskiego prace idą pełną parą, choć prowadzone są pod namiotem, więc widać niewiele. Reporterowi Radia ZET udało się tam jednak zajrzeć i w poniższej galerii można zobaczyć np. sporą, głęboką na kilka metrów, dziurę w wykopaną w ziemi. Słychać było również odgłosy cięcia metalu. 

Zobacz także

Na razie przy budowie pracuje kilku robotników, a teren co jakiś czas patrolują funkcjonariusze policji. A władze stolicy będą starały się utrudnić budowę - zapowiedziały już m.in., że sprawdzą czy pomnik nie powstaje na pasie drogi. Budowlańcy mogą się też spodziewać kontroli ciężarówek.

Z kolei czwartek ktoś obkleił płot dookoła placu budowy nalepkami z napisem "Plac jest nasz. Warszawiacy". I to pewnie nie ostatni tego typu incydent, mający w zamierzeniu utrudnić budowę Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej (oficjalna nazwa). Przypomnijmy, że planowo ma on być gotowy na obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej, czyli 10 kwietnia

RadioZET.pl/MAS/MP