Zamknij

Producent filmowy buduje osiedle. Mieszkańców ma łączyć... wiara w Boga

Redakcja
21.03.2018 15:49
Dom
fot. Wizualizacja ze strony inwestora/osiedlefatimskie.pl

W podkrakowskiej wsi rusza budowa niecodziennego projektu. To Osiedle Fatimskie — dzielnica, której mieszkańcy mają opierać swoje wzajemne stosunki na wierze w Boga i zasadach wywiedzionych z chrześcijaństwa.

„Osiedle Fatimskie powstaje dla tych, którzy marzą nie tylko o pięknym domu i jego otoczeniu. Jest dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu, który jest ich inspiracją, wsparciem i bezpieczeństwem” — czytamy na stronie internetowej inwestora.

Producent filmowy i jego pomysł

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Andrzej Sobczyk. Nie miał on dotychczas zbyt wiele wspólnego z branżą architektoniczną bądź mieszkaniową. Na co dzień jest wiceprezesem Stowarzyszenia Rafael zajmującego się produkcją i dystrybucją filmów o tematyce religijnej.

On sam, w rozmowie z jednym z lokalnych krakowskich portali, przyznaje, że to pomysł, który chodził za nim od dawna (po raz pierwszy zakiełkował mu w głowie jeszcze w młodości). Mało tego, jego zdaniem to „boska” interwencja była jednym z fundamentów pod cały projekt — działka o powierzchni 3 ha miała się inwestorom „trafić” dzięki modlitwie.

Inwestor zachwala, już są pierwsi nabywcy

Z witryny osiedlefatimskie.pl możemy się również dowiedzieć, że pierwszy etap inwestycji zakłada budowę sześciu domów jednorodzinnych o powierzchni ok. 200 metrów kw. we wsi Krzywaczka, 11 km na południe od Krakowa i ok. 2 km od Zakopianki. Pomysłodawcy wśród zalet projektu wymieniają: spokojną, cichą okolicę, leśne otoczenie, funkcjonalne i spersonalizowane projekty domów, komfort i bezpieczeństwo oraz to, że osiedle będzie dobrze skomunikowane z położonym nieopodal dużym ośrodkiem miejskim.

Oprócz tradycyjnej infrastruktury, takiej jak: sklep, parking, boisko i plac zabaw, Osiedle Fatimskie zawierać będzie także... park różańcowy i kapliczkę. Domy sprzedawane są bezpośrednio przez dewelopera, bez prowizji, mają mieć niskie koszty utrzymania i nie generować opłat czynszowych. Jak informuje strona OF, wszystkie sześć domów, które zostaną zbudowane w ramach I etapu, ma już swoich właścicieli.

RadioZET.pl/osiedlefatimskie.pl/Rzeczpospolita/MP