Zamknij

Drzewo runęło na namiot harcerzy. W środku znajdowały się cztery dziewczynki

Redakcja
17.07.2018 16:08
Drzewo runęło na namiot harcerzy. W środku znajdowały się cztery dziewczynki
fot. East News

O krok od tragedii na obozie harcerskim w województwie mazowieckim. W nocy z poniedziałku na wtorek w Budach Lucieńskich drzewo spadło na namiot harcerski. W środku znajdowała się czwórka dzieci. Nikomu nic się nie stało. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od kilku dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu, burzami i towarzyszącym im porywistym wiatrem. W poniedziałek w nocy silny wiatr przewrócił drzewo na namiot harcerski w Budach Lucieńskich. 

Jak poinformował Andrzej Ledzion ze Straży Pożarnej w Gostyninie w rozmowie z TVN 24, w namiocie znajdowały się cztery dziewczynki - uczennice szkoły podstawowej. Na szczęście żadna z nich nie ucierpiała. 

Pozostałym uczestnikom obozu - 14 harcerzom zapewniono pomoc psychologa. 

Tragedia w Suszku 

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. gwałtowne burze i wichury, które przeszły nad Pomorzem, zniszczyły i odcięły od świata obóz harcerski w Suszku. W wyniku nawałnicy zginęły dwie harcerki w wieku 13 i 14 lat.

Zobacz także

38 innych uczestników obozu trafiło do szpitali z różnymi obrażeniami. W obozie znajdowało się 130 harcerzy z łódzkiego okręgu ZHR.

RadioZET.pl/TVN24/DG