Zamknij

DGP: Budżet 2018. Dla kogo PiS przewidział podwyżki płac?

Redakcja
28.08.2017 09:47
DGP: Budżet 2018. Dla kogo PiS przewidział podwyżki płac?
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Rząd PiS uwzględnił w projekcie budżetu  na 2018 rok podwyżki dla kilku grup zawodowych. Do informacji dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". 

Dodatkowe pieniądze dla strażaków i ratowników medycznych. Wyższe pensje dla nauczycieli. Rząd PiS uwzględnił w projekcie budżetu na 2018 rok podwyżki płac. Do informacji dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". 

Projekt budżetu na przyszły rok, do którego dotarł "DGP", tylko potwierdza, jak pisze gazeta, że zaczyna się wyborczy maraton. Wzrost wydatków dotyczy dużych grup elektoratu, których głosy będą cenne nie tylko w przyszłorocznej kampanii samorządowej, ale także parlamentarnej i prezydenckiej.

Więcej pieniędzy na pewno trafi do portfeli nauczycieli. Projekt zakłada, że od 1 września 2018 r., czyli kilka dni przed wyborami, otrzymają oni 5-procentową podwyżkę. Minister edukacji Anna Zalewska zapewnia, że ciągu trzech lat nauczycielskie pensje wzrosną w sumie o 15 proc.

Jednocześnie, jak pisze "DGP", rząd zamierza wywiązać się z porozumienia zawartego z pielęgniarkami i ratownikami medycznymi. Ich pensje podskoczą o 400 zł. Na wyższe pensje mogą liczyć również Służba Więzienna, Policja, Straż Graniczna, BOR i Straż Pożarna. Więcej pieniędzy trafi też do prokuratorów i sędziów.

RadioZET.pl/PAP/KM