Zamknij

Pedofil w klinice Budzik. Grozi mu 25 lat więzienia

Redakcja
29.12.2017 16:11
Pedofil w klinice Budzik. Grozi mu 25 lat więzienia
fot. skroc.pl/23cfe / CC BY /

Były fizjoterapeuta z kliniki Budzik został oskarżony o wykorzystywanie seksualne czterech nieletnich dziewczynek, które były pogrążone w śpiączce. Arturowi W. grozi teraz nawet 25 lat więzienia. O sprawie poinformował Fakt24.pl.

Fizjoterapeuta Artur W. miał nie tylko molestować pacjentki, ale także nagrywać przy pomocy telefonu swoje wybryki.

– Uzyskano szereg opinii, w tym z zakresu informatyki, antropologii, prowadzenia terapii czaszkowo-krzyżowej, a także kompleksową opinię sądowo-seksuologiczno-psychiatryczno-psychologiczną dotyczącą oskarżonego – przyznał w rozmowie z fakt24.pl prokurator Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Według nieoficjalnych informacji Adam W. tłumaczył, że dotykanie dzieci w miejscach intymnych było dla niego „elementem terapii". To jednak nie przekonało śledczych.

Czyny zarzucane byłemu fizjoterapeucie Budzika miały miejsce w latach 2014–2017. Zagrożone są one karą do 12 lat pozbawienia wolności. Jak podaje TVP Info, zgodnie z treścią art. 86 §1a Kodeksu karnego sąd może połączyć kary i orzec karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie takiej kary będzie domagać się prokuratura.

Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z dziewczynek dostała ataku paniki po informacji o zbliżających się sesjach terapeutycznych z Arturem W. Wtedy ojciec nieletniej pacjentki podzielił się swoimi przypuszczeniami z policją, która 18 maja zatrzymała podejrzanego i przeszukała jego mieszkanie. W domu mężczyzny znaleziono materiały pedofilskie, a on sam trafił do aresztu.

RadioZET.pl/SI/Fakt24.pl