Zamknij

Kalisz. Piorun uderzył w ciężarówkę. Opony wybuchły i wystrzeliły w powietrze

24.06.2021 11:22
straż pożarna
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Nad Kaliszem przeszła burza. Piorun uderzył w naczepę ciężarówki. Eksplodowało sześć opon, z czego dwie przebiły się przez płot betonowy i wylądowały na polu kilkadziesiąt metrów dalej. W kabinie pojawiło się zadymienie.

Niebezpieczne skutki nawałnicy w Kaliszu. Zgłoszenie o zdarzeniu strażacy odebrali o godz. 5.46 w czwartek. Poinformowano ich, że na parkingu przy ul. Bażanciej piorun uderzył w zaparkowany samochód ciężarowy. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Kalisz. Piorun uderzył w naczepę ciężarówki. Eksplodowały opony

- Okazało się, że w samochodzie spaleniu uległa instalacja elektryczna i wybuchły opony z tylnej osi naczepy - – poinformował w czwartek Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy kaliskiej straży pożarnej mł. kpt. Szymon Zieliński.

Jak dodał strażak, dwie opony wystrzeliły na odległość kilkudziesięciu metrów, niszcząc po drodze przęsła betonowego ogrodzenia. W ciężarówce odłączono akumulatory, sprawdzono kabinę i naczepę pod kątem ewentualnego pożaru.

Jak podaje portal kalisz24.info.pl, na miejsce przyjechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej PSP w Kaliszu oraz ciężki zastęp gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrzec. W kabinie ciągnika siodłowego pojawiło się zadymienie, jednak nie było śladów pożaru.

Wstępnie straty oszacowano na 20 tys. zł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/kalisz24.info.pl