Zamknij

Nawałnica nad Łodzią. Woda zalała szpital: „nie obyło się bez strat”

10.09.2019 10:49
Burza nad Łodzią. Woda zalała szpital. SOR się suszy
fot. Facebook screen/EL. 00000 - Zmotoryzowani Mieszkańcy Łodzi

Po poniedziałkowej nawałnicy w Łodzi w wodzie stały ulice, a budynki zostały podtopione. Wśród nich szpital im. Mikołaja Kopernika, którego SOR na kilkanaście godzin trzeba było zamknąć. We wtorek rano oddział wznowił funkcjonowanie.

Po usunięciu fatalnych skutków gwałtownej burzy, która w poniedziałek wieczorem przeszła nad Łodzią, SOR w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi wznowił funkcjonowanie. „Personel jest w pełni gotowości do pracy i pomocy” – przekazała Julia Ścigała z biura prasowego szpitala. Jak dodała, „nie obyło się bez strat, ale najważniejsze, że sytuacja została opanowana”.

Zobacz także

Zalany został m.in. tomograf, który ze względów bezpieczeństwa trzeba było odłączyć od prądu. „To kluczowe urządzenie dla diagnostyki pacjentów” – wyjaśniła Ścigała. Co więcej, uszkodzony został m.in. komputer do wykonywania badań rentgenowskich i jeszcze „suszy” się blok operacyjny na SOR.

Po poniedziałkowej ulewie łódzka straż pożarna otrzymała ponad 70 zgłoszeń o podtopieniach wielu budynków i ulic, a także samochodów. Część dróg była nieprzejezdna.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP