Pięć ofiar śmiertelnych po burzy w Tatrach. Wśród nich dwoje dzieci

22.08.2019 18:41
Pięć ofiar śmiertelnych po burzy w Tatrach. Wśród nich dwoje dzieci
fot. PAP

Podczas burzy, która przeszła w czwartek nad Tatrami po polskiej stronie gór zginęły cztery osoby - poinformował PAP naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Natomiast, jak podało słowackie pogotowie górskie Horska Zachranna Slużba (HZS), po tej stronie gór zginęła jedna osoba.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował wojewoda małopolski, podczas burzy w Tatrach zginęły cztery osoby - dwoje dzieci i dwie osoby dorosłe. Zginęła także jedna osoba po słowackiej stronie Tatr. To czeski turysta.

Jak dodał Krzysztof, podczas burzy zostało rannych ponad 25 osób. 15 zostało przewiezionych do szpitala powiatowego w Zakopanem. Trzy z nich były reanimowane. Kolejne trzy osoby zostały przewiezione do szpitali w Krakowie. Pozostali ranni trafili do szpitala w Nowym Targu.

Zobacz także

Jak przekazał wicedyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Filip Zięba do tragedii doszło w rejonie Giewontu. Podczas burzy piorun miał uderzyć w łańcuch na szlaku na Giewont, którego trzymają się turyści wchodząc na szczyt góry.

Zobacz także

W związku z wydarzeniami w Tatrach premier Mateusz Morawiecki uda się na południe Polski - poinformował w czwartek po południu na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Zobacz także

Jak poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński na Twitterze, premierowi będzie towarzyszył pełnomocnik rządu ds. ratownictwa medycznego Waldemar Kraska.

RadioZET.pl/PAP