Burze 1 maja 2018. Gdzie pada?

Redakcja
01.05.2018 16:21
Burze
fot. Pixabay

Nie dla wszystkich 1 maja jest bezchmurny i słoneczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na terenie czterech województw spodziewane są burze z gradem. Także w środę 2 maja w niektórych regionach Polski będzie deszczowo!

Pogoda na 1 maja 2018

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują na terenie Warmii i Mazur, Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Burze z lokalnymi opadami gradu i porywami wiatru do 80 km/h mogą pojawić się tam od południa aż do godziny 22. Dlatego warto mieć ze sobą parasol, zwłaszcza jeśli spędzamy czas na świeżym powietrzu, np. na działce czy grillu u rodziny. 

Pogoda na 2 maja 2018

2 maja zapowiada się słonecznie. W województwach północno-wschodnich ma być pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie początkowo małe i umiarkowane, okresami przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze. Alerty obowiązują w województwie łódzkim, śląskim, podkarpackim i opolskim.

Zobacz także

Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm, a na południowym zachodzie miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. na Pomorzu do około 21 st. w centrum i 26 st. na Podkarpaciu, chłodniej na wybrzeżu: miejscami 13 st., 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl