Zamknij

Ostrzeżenie przed burzami dla ośmiu województw

Redakcja
19.07.2018 16:23
Burze i grad w całej Polsce. RCB: ostrzeżenia dla ośmiu województw
fot. Adam Staskiewicz/East News

Intensywny deszcz, burze i grad mogą wystąpić w czwartej praktycznie w całej Polsce. Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, najbardziej prawdopodobne są na południu Polski, Lubelszczyźnie, Mazowszu, w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej i Kujawach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wcześniej ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla siedmiu województw: łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Prognozowane są burze, burze z gradem lub intensywne opady deszczu z burzami.

Zobacz także

Zgodnie z mapą zamieszczoną na Twitterze RCB ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy też województwa kujawsko-pomorskiego.

IMGW wydało też ostrzeżenia hydrologiczne. Obecnie ostrzeżenia drugiego stopnia obejmują województwo pomorskie i zachodniopomorskie, a także woj. łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie i opolskie. Na Śląsku i Małopolsce wciąż obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego.

Pogoda na piątek 

Zobacz także

20 lipca na zachodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie i wschodzie także burze.

Lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na północnym wschodzie gdzieniegdzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 27°C. Chłodniej miejscami nad morzem i na Podhalu: od 19°C do 22°C.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim okresami dość silny, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD