Skutki nawałnic nad Polską. Nadal tysiące osób bez prądu. Straż ostrzega przed piątkiem

30.06.2017 09:37

Trwa liczenie strat i skutków czwartkowych nawałnic, jakie przeszły nad Polską. Strażacy musieli interweniować ponad sześć tysięcy razy.

Skutki nawałnic nad Polską. Nadal tysiące osób bez prądu. Straż ostrzega przed piątkiem fot. PAP

Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone samochody, znaki drogowe. Tysiące ludzi bez prądu i dostępu do bieżącej wody. Tak w telegraficznym skrócie przedstawia się krajobraz w Polsce po czwartkowych nawałnicach. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie mazowieckim. Warszawski ratusz uprzedził mieszkańców, że możliwe są przerwy w dostawach ciepłej wody. 

Najwięcej interwencji strażacy mieli w woj. mazowieckim - 3141, w woj. lubelskim 586 i na Podlasiu - 499. Łącznie strażacy wyjeżdżali na akcję 6329 razy. Sześć osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że nadal bez prądu jest 125 tys. odbiorców, w tym 77 tys. na Mazowszu.

To nie koniec anomalii pogodowych. Rzecznik Straży Pożarnej poinformował, że w piątek ostrzeżenie pierwszego stopnia jeśli chodzi o deszcz i wiatr dotyczy województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Znowu możemy spodziewać się burz. Oby tym razem obyło się bez strat.

RadioZET.pl/KM

Oceń
Tagi