Zamknij

Burze nad Polską. Piorun uderzył w samolot. "Widoczny był ogień"

20.01.2022 13:50
PLL LOT
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

W samolot PLL LOT lecący na Dominikanę uderzył piorun. Maszyna, która wystartowała z Warszawy, musiała zawracać na Lotnisko Chopina. Nie ma informacji, by ktokolwiek ucierpiał w tym incydencie. 

Burze śnieżne, śnieżyce i porywiste wiatry przechodzą w czwartek nad Polską. To skutek przemieszczania się z północnego zachodu na południowy wschód frontu atmosferycznego związanego z niżem Ida. Najbardziej zasypana została Łódź, ale obfite opady śniegu oraz zamiecie śnieżne dotarły również do Wrocławia, Olsztyna oraz południowej części Wielkopolski.

Piorun uderzył w samolot lecący na Dominikanę

Przechodzące nad Polską burze (nie tylko śnieżne) dają się we znaki także podróżnym. - Samolot lecący na Dominikanę z Lotniska Chopina chwilę po starcie musiał zawrócić z powodu uderzenia pioruna. Maszyna była wtedy w okolicach Kutna. Samolot wylądował na Lotnisku Chopina. Nikomu nic się nie stało - przekazał w rozmowie z Kontakt24 rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski. 

Zajmujący się analizą przebiegu lotów serwis Flighradar24.com opublikował dane, z których wynika, że był to Boeing 787-8 Dreamliner, który około godziny 6:30 wystartował w kierunku Puerto Plata na Dominikanie. O godz. 12:30 czasu lokalnego wylądował na Okęciu. O tym, jak to wyglądało, opowiedział w rozmowie z Kontakt24 pan Maciej, jeden z pasażerów.

Gdy lecieliśmy, w samolot uderzył piorun. Pasażerowie przeżyli moment grozy. Przez chwilę widoczny był ogień, kapitan zdecydował o zawróceniu maszyny na lotnisko w Warszawie

pan Maciej, pasażer lecący na Dominikanę

- W tym przypadku było to na początku rejsu, pilot mógł bezpiecznie zawrócić i zrzucić paliwo, aby ciężar samolotu był na tyle mały, by nie uszkodzić podwozia - tłumaczył w rozmowie z reporterką Radia ZET Anną Józefowicz ekspert ds. lotnictwa Cezary Orzech. 

Jak podała Józefowicz, pasażerowie zostali przewiezieni do terminala, gdzie otrzymali posiłki. Teraz z nową załogą i innym samolotem mają kontynuować rejs. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Facebook/Kontakt24.tvn24.pl/AJ

C