Burze nad całą Polską. Drastycznie spadła temperatura

Redakcja
21.06.2018 16:55
Burza
fot. Archiwum Radia ZET

Deszcz za oknem i pioruny, to zjawisko, do którego musisz się przyzwyczaić. Dodaj do tego grad i niską temperaturę, a uzyskasz pełen obraz najbliższych dni.

Krótko po wydaniu ostrzeżeń przez IMGW, północ kraju spowiły burzowe chmury. Poza burzami, mieszkańcy kraju informują o porywistym wietrze, gradzie a także o spadającej z minuty na minutę temperaturze.

Aby przekonać się o tym, wystarczy sprawdzić profile społecznościowe z Trójmiasta czy Szczecina.

Podczas gdy w centrum kraju ludzie narzekają na duszne powietrze i prażące słońce, im bliżej morza tym temperatura niższa. W Szczecinie termometry pokazują już ok. 15 stopni.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. W zależności od miejsca prognozuje się opady w wysokości do 15 mm do 50 mm. Wiatr w porywach może wynosić aż do 100 km/h.

W województwach: dolnośląskim, wielkopolskim i pomorskim ostrzeżenia drugiego stopnia wydano jedynie dla wschodniej części województw. Pozostałą część obejmują ostrzeżenia stopnia pierwszego. W województwie podlaskim alert drugiego stopnia obejmuje zachodnią część, we wschodniej zaś obowiązuje alert pierwszego stopnia. Alert pierwszego stopnia obejmuje też całe województwo lubuskie.

Zobacz też

RadioZET.pl/Gazeta.pl/IMGW/maal