Zamknij

Blisko 300 interwencji straży pożarnej w związku z burzami i wichurami

30.08.2020 21:44
burze nad Polską
fot. LUKASZ SZCZEPANSKI /REPORTER

Na godz. 20.30 w kraju odnotowano 278 interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi – poinformował w niedzielę PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. "Z całą pewnością sytuacja będzie się jednak dynamicznie zmieniała z godziny na godzinę" – zastrzegł.

Burze z gradem nad Polską. Jak poinformował PAP Kierzkowski, do godz. 20.30 najwięcej interwencji strażacy mieli w województwach: łódzkim - 93, mazowieckim - 49, śląskim – 36 oraz w wielkopolskim – 33.

IMGW wydał w niedzielę dla dziewięciu województw alerty ostrzegające przed silnym deszczem, porywistym wiatrem i burzami z gradem.

Burze z gradem nad Polską. Możliwe trąby powietrzne. Radar i mapa burz ONLINE

Również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało na niedzielne popołudnie i noc alerty bezpieczeństwa dotyczące bardzo silnego wiatru i burz z gradem dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, powiatów centralnych i zachodnich świętokrzyskiego, powiatów centralnych i północno-zachodnich małopolskiego oraz powiatów zachodnich i północnych lubelskiego.

Zobacz także

Zobacz także

Jak poinformował PAP Kierzkowski, w związku z intensywnymi burzami, jakie przechodzą w niedzielę wieczorem nad województwem mazowieckim, strażacy do tej pory odnotowali około 100 zgłoszeń tylko z samego alarmowego numeru telefonu 998, z czego – jak wyjaśnił - zrealizowanych zostało około 50. Kierzkowski wyliczył, że w Warszawie strażacy interweniowali 26 razy, w Pruszkowie - 21, a w Płocku – około 20. Zastrzegł jednak, że sytuacja jest rozwojowa.

Ponadto, w niedzielę wieczorem na Twitterze IMGW poinformowało, że są bardzo trudne warunki na drogach oraz na lotnisku w Warszawie. Tylko w samym Targówku obserwuje się setki wyładowań na minutę.

RadioZET.pl/ IMGW/ PSP/ PAP