Zamknij

Pijany prowadził samochód, na siedzeniu obok siedziała 3-letnia córka

18.02.2020 17:16
Pijany prowadził samochód, na siedzeniu obok siedziała 3-letnia córka
fot. nadianb/Shutterstock

Ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie miał mieszkaniec gminy Busko-Zdrój (województwo świętokrzyskie) zatrzymany w poniedziałek do policyjnej kontroli. Mężczyzna wiózł samochodem trzyletnią córkę. Grozi mu do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policjanci patrolujący w poniedziałek wieczorem nieoznakowanym radiowozem ulice Buska-Zdroju zarejestrowali wykroczenie, którego dopuścił się kierowca hyundaia, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 36 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

Zobacz także

Pijany kierowca nie miał prawa jazdy a na siedzeniu obok wiózł 3-letnie dziecko

Zobacz także

Za kierownicą siedział 36–latek, a obok niego na fotelu pasażera, bez fotelika i niezapięta pasami bezpieczeństwa siedziała 3–letnia dziewczynka. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy, a policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Na miejsce wezwano matkę, której przekazano dziecko. Nieodpowiedzialny ojciec stanie przed sądem

Tomasz Piwowarski, KPP w Busku-Zdroju

Za kierowanie pojazdem mechanicznym po spożyciu alkoholu kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się także sprawowaniem opieki nad dzieckiem przez pijanego ojca.

Zobacz także

Pomimo wielokrotnych apeli świętokrzyskich policjantów, nie wszyscy kierujący zachowują trzeźwość podczas wsiadania za kierownicę pojazdu. Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie

Tomasz Piwowarski, KPP w Busku-Zdroju

Policjanci z Buska-Zdroju opublikowali film ze zdarzenia.

RadioZET.pl/PAP/KPP Busko-Zdrój