Zamknij

Radny z Buska-Zdroju aresztowany. Po ataku na policjanta grozi mu dożywocie

20.05.2019 20:22
Busko-Zdrój. Radny aresztowany. Po ataku na policjanta grozi mu dożywocie
fot. Screen

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju aresztował na trzy miesiące 33-latka podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa policjanta, którego przed sklepem zaatakował nożem. Do aresztu trafił też 37-latek podejrzany o kierowanie gróźb karalnych.

Łukasz S., 33-letni radny, który w sobotę zaatakował nożem policjanta,  został aresztowany na 3 miesiące. Z kolei 37-letni Łukasz Z. - na 2 miesiące.  Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju. O decyzji poinformował w poniedziałek rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, sędzia Tomasz Durlej.

Zobacz także

Atak nożownika w Busku-Zdroju 

Przypomnijmy, że do ataku doszło w sobotę przed supermarketem w Busku- Zdroju. Policjanci udali się na interwencję po otrzymaniu zgłoszenia o tym, że w sklepie ktoś grozi klientom nożem. Przed supermarketem funkcjonariusze zastali 37-latka. "Podczas legitymowania tego mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi - 32-latek. Najpierw zaatakował on słownie policjantów, później zaczął ich przepychać. W trakcie akcji obezwładniania tego mężczyzny, wyciągnął on nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy. Rany na szczęście były płytkie - uszkodziły jedynie skórę" – relacjonował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski.

Obaj aresztowani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Radny - zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji i czynnej napaści na niego, za co grozi mu nawet dożywocie. Z kolei starszy kolega radnego usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. To zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. Żaden z nich nie przyznaje się do winy. Podejrzani odmówili też składania zeznań. 

Prokuratura będzie teraz analizować nagrania z monitoringu, zeznania świadków i dokumenty medyczne.

Zobacz także

RadioZET.pl