Zamknij

Śledczy chcą bezwzględnego więzienia dla b. radnego PiS. Za przemoc wobec żony

01.08.2019 15:19
Radny PiS
fot. East News

Ostrzejszej kary dla radnego PiS z Bydgoszczy, Rafała K., domaga się Prokuratura Krajowa. Śledczy chcą kary bezwzględnego więzienia dla działacza, który przez wiele lat miał znęcać się nad żoną.

Prokuratura Krajowa chce dodatkowego wniosku w sprawie kary dla byłego radnego z Bydgoszczy. Kilka dni temu opinia publiczna dowiedziała się o wieloletniej przemocy Rafała P. wobec żony.

Zobacz także

Śledczy Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe wnieśli o karę 2 lat ograniczenia wolności w formie… 30 godzin prac społecznych miesięcznie oraz obciążenia kosztami postępowania. Jak przekazała PAP rzeczniczka PK, śledczy z organu wyższej instancji uważają taki wymiar kary za „rażąco niski”.

Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak polecił złożenie do sądu wniosku o udzielenie dodatkowego głosu prokuratorowi w kwestii wnioskowanej kary dla Rafała P., który przez wiele lat znęcał się nad swoją żoną

prok. Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej

Śledczy domagają się kary bezwzględnego więzienia. W ocenie Prokuratury Krajowej byłaby to adekwatna kara do społecznego ciężaru przestępstwa popełnionego przez byłego radnego. Proces P. rozpoczął się w czerwcu 2018 roku. B. radny miał znęcać się nad żoną od lutego 2006 r. do końca stycznia 2017 r., zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Zobacz także

Oskarżony nie przyznaje się do winy i we wtorek wniósł o uniewinnienie.

RadioZET.pl/PAP