Zamknij

Utopiła dwumiesięczne bliźniaki. Sąd zadecydował o areszcie 40-latki

21.02.2020 18:06
Bydgoszcz utopienie bliźniaków
fot. PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

Sąd w Bydgoszczy zadecydował o areszcie dla 40-letniej matki, podejrzanej o zabójstwo dwóch 2-miesięcznych bliźniaków – podaje PAP. Sekcja zwłok wykazała, że dzieci zostały utopione. Matce grozi nawet dożywocie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Do tragicznych wydarzeń doszło 10 lutego, w jednym z mieszkań w Bydgoszczy.Sekcja zwłok wykazała, że dzieci przyszły na świat żywe, a zmarły wskutek utopienia.

Zobacz także

Dziś sąd przychylił się do wniosku prokuratury o areszt dla 40-latki. Wiadomo, że cierpiała na zaburzenia związane z depresją poporodową.

W feralnym dniu jej mąż wyszedł, prosząc sąsiadkę o doraźną kontrolę w ich mieszkaniu. Gdy kobieta weszła do mieszkania zobaczyła w łóżeczkach niemowlęta niedające oznak życia i ich matkę. Przybyli na miejsce ratownicy podjęli próbę reanimacji, ale bezskutecznie. Matka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Próbowała popełnić samobójstwo przedawkowując leki.

Dwa zarzuty zabójstwa dla matki

Śledczy postawili dziś 40-latce dwa zarzuty zabójstwa. Kobieta złożyła wyjaśnienia, ale twierdziła że nie pamięta co wydarzyło się w mieszkaniu. Przed rozprawą będzie przebywała w jednostce penitencjarnej, w której prowadzone jest leczenie schorzeń tego typu.

Zobacz także

Za zabójstwo grozi jej co najmniej 8 lat więzienia, a w skrajnym przypadku – dożywocie.

RadioZET.pl/PAP