Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Zderzenie tramwaju z autobusem PKS. 17 osób rannych

Redakcja
10.04.2017 11:31
Wypadek
fot. Łukasz Antczak/Agencja Gazeta

17 osób zostało poszkodowanych wskutek zderzenia autobusu z tramwajem w poniedziałek w centrum Bydgoszczy. Do szpitali zabranych zostało 15 rannych, a pozostałym osobom udzielono pomocy na miejscu zdarzenia - poinformowały policja i straż pożarna.

Informację otrzymaliśmy na Czerwony Telefon Radia ZET. - To było zderzenie tramwaju z autobusem, dość poważnie to wyglądało. Rondo jest całkowicie wyłączone z ruchu, a jest to strategiczny punkt komunikacyjny, jeśli chodzi o Bydgoszcz - relacjonował słuchacz. 

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i ul. Ogińskiego pod estakadą Trasa Uniwersytecka, w pobliżu dworca autobusowego. Tramwaj wykoleił się.

Rzeczniczka Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy kpt. Aleksandra Starowicz powiedziała, że poszkodowani pasażerowie nie zostali poważnie ranni, wszyscy mogli chodzić. Wśród zabranych do szpitala były dwie dziewczynki w wieku 2,5 i 10 lat.

- Zarówno motorniczy, jak i kierowca autobusu, twierdzili, że w chwili zderzenia mieli zielone światło. Obaj byli trzeźwi. Przyczynę wypadku wyjaśni śledztwo -  podkreśliła rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

RadioZET.pl/PAP/PaO/MP

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce