Zamknij

Nie żyje nastolatka potrącona przez samochód. "Prawdopodobnie szła do szkoły"

14.06.2021 11:52

Nastolatka zginęła po potrąceniu przez samochód w okolicach Ronda Inowrocławskiego w Bydgoszczy. W stojącą na chodniku młodą pieszą uderzył jeden z samochodów uczestniczących w kolizji. Ranny został również starszy mężczyzna.

Karetka na sygnale
fot. ilustracyjne. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Do kolizji dwóch aut w okolicach Ronda Inowrocławskiego w Bydgoszczy doszło o godzinie 8.00. – Zderzyły się seat leon i volkswagen passat. Jeden z tych samochodów potrącił dwoje stojących na chodniku pieszych. Młoda dziewczyna zginęła na miejscu – powiedziała podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Jak podaje bydgoska ''Gazeta Wyborcza'', nastoletnia dziewczynka prawdopodobnie szła do szkoły. Starszy mężczyzna, który również ucierpiał w wyniku wypadku, został zbadany i trafił do szpitala.

– Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Na miejscu trwają czynności – wskazała podkom. Lidia Kowalska. Jeden pas ruchu w kierunku Ronda Kujawskiego był zablokowany.

Nowe przepisy o ruchu drogowym

1 czerwca zaczęły obowiązywać nowe przepisy ruchu drogowego. Od teraz piesi wchodzący na przejście mają pierwszeństwo przed każdym pojazdem z wyjątkiem tramwaju, obowiązuje zakaz tzw. jazdy na zderzak, a prędkości w terenie zabudowanym zostały ujednolicone niezależnie od pory dnia.

RadioZET.pl/PAP