Zamknij

Pijany 14-latek zaatakował nożem przechodnia. Mężczyzna w ciężkim stanie

Redakcja
01.08.2018 16:11
Pijany 14-latek zaatakował nożem przechodnia. Mężczyzna w ciężkim stanie
fot. Shutterstock

Na ul. Matejki w Bydgoszczy przypadkowy przechodzień został zaatakowany nożem przez pijanego 14-latka. Policja ustaliła, że napastnik zaszedł mężczyznę od tyłu i ugodził go w plecy. Nastolatek zatrzymany został chwilę później podczas ucieczki. Teraz odpowie przed sądem rodzinnym za usiłowanie zabójstwa. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło przed godz. 1.00 w nocy, na ul. Matejki. Policjanci szybko otrzymali informację o ataku nożownika i zjawili się na miejscu.

– Tam policjanci zastali zgłaszających, którzy udzielali pomocy mężczyźnie, próbując tamować krwawienie – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz. – Po rozpytaniu okazało się, że 44-latek został zaatakowany w momencie, gdy znajdował się przy swoim samochodzie przy ulicy Ślusarskiej. Sprawca podszedł do niego od tyłu i ugodził go jakimś ostrym narzędziem w plecy. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

14-latek był znany policji

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został zaatakowany bez żadnego powodu. Policjanci natychmiast sprawdzili zapis z monitoringu kamer i ruszyli na poszukiwania sprawcy. Gdy udało się go zlokalizować, ten zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany.

Sprawcą okazał się 14-latek doskonale znany lokalnej policji za rozmaite czyny karalne. W momencie zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nastolatek trafił do schroniska dla nieletnich. Zostało przeciwko niemu wszczęte postępowanie o usiłowanie zabójstwa. O jego przyszłości zadecyduje sąd rodzinny.

RadioZet.pl/Expressbydgoski.pl/bm