Zamknij

Front burzowy nad Polską. Piorun uderzył w dom mieszkalny [FOTO]

Redakcja
02.06.2018 09:02
Front burzowy nad Polską. Piorun uderzył w dom mieszkalny [FOTO]
fot. Shutterstock/Łowcy Burz

Ponad 300 razy interweniowali w ostatnich godzinach strażacy przez burze. Najwięcej pracy z usuwaniem szkód po nawałnicach mieli wczoraj wieczorem na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie. Na osiedlu Szwederowo w Bydgoszczy piorun uderzył w dom mieszkalny. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek gwałtowne burze z gradem występowały w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubelskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim i opolskim. 

Zobacz także

Najwięcej razy strażacy musieli interweniować w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i opolskim. Jak poinformował  rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, ich prace na ogół polegały na usuwaniu z dróg drzew połamanych przez silne wiatry i wypompowywaniu wody z zalanych piwnic.

Piorun uderzył w dom

Kujawsko-Pomorscy Łowcy Burz opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie płonącego dachu domu mieszkalnego w Bydgoszczy. W budynek na osiedlu Szwederowo trafił piorun.

IMGW apeluje o zachowanie ostrożności podczas burz - unikanie otwartych przestrzeni, stania pod drzewami, dotykania metalowych przedmiotów, a także o zgłoszenie niepokojących zdarzeń odpowiednim służbom. W czasie burzy nie należy także wychodzić z domu i pozostawiać samochodów pod drzewami, warto odłączyć sprzęt domowy od prądu i zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty pozostawione na parapecie.

RadioZET.pl/Łowcy Burz/PAP/DG