Zamknij

Bydgoszcz. Ktoś postrzlił 1,5-roczną kotkę. Policja szuka sprawcy

Redakcja
21.09.2018 20:32
Bydgoszcz. Postrzelona 1,5-roczna kotka. Policja szuka sprawcy
fot. OliverLakenmacher/Pixbay (ilustracyjne), Bydgoszczanie/Facebook

Policja poszukuje sprawcy postrzelenia 1,5-rocznego kota na bydgoskim Miedzyniu. W ciele zwierzęcia znaleziono trzy śruty. Sprawę ujawnili mieszkańcy miasta, którzy znaleźli poważnie rannego czworonoga.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami są adekwatne?

Liczba głosów:

Jak podała "Gazeta Pomorska", poranione zwierzę odnaleziono późnym wieczorem we wtorek.

- Była przestraszona, cała zakrwawiona i bardzo miauczała. Początkowo myśleliśmy, że poranił ją inny kot. Opatrzyliśmy jej rany. Nazajutrz udaliśmy się do lekarza weterynarii - powiedział pan Grzegorz, właściciel zwierzęcia, cytowany przez gazetę.

Zobacz także

Mężczyzna wraz z żoną adoptował kotkę o imieniu Ellen ze schroniska w marcu tego roku.

Dopiero podczas badań u weterynarza okazało się, co przydarzyło się zwierzęciu. - Ma trzy śruty. Jeden kilka milimetrów od mózgu, drugi w okolicach krtani i trzeci w pobliżu kręgosłupa. Byliśmy w szoku - relacjonował właściciel kotki.

Zdaniem Adriana Gonickiego, lekarza weterynarii z Lecznicy Weterynaryjnej FILA w Bydgoszczy, gdzie trafiła kotka, takie traktowanie zwierząt to barbarzyństwo.

Zobacz także

- Kotka jest obolała i bardzo cierpi. Dostała leki. Na kolejnej wizycie zdecydujemy, czy będziemy usuwać śrut - wyjaśnił.

Właściciele czworonoga zgłosili sprawę na policję.

- Mieliśmy takie zgłoszenie i szukamy sprawcy. Prowadzimy postępowanie w sprawie o znęcanie się nad zwierzęciem. Zgodnie artykułem 35 1a Ustawy o ochronie zwierząt, grozi za to do 3 lat więzienia - powiedział kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Pomorska/PTD