Zamknij

Przerwano koncert Chóru Aleksandrowa w Bydgoszczy [WIDEO]

Redakcja
09.12.2018 11:51

Incydent podczas koncertu Chóry Aleksandrowa w Bydgoszczy. W trakcie występu muzyków z Armii Rosyjskiej na scenę weszło dwóch mężczyzn z transparentami, krzycząc "Łapy precz od Ukrainy". Zostali ściągnięci dopiero przez pracowników ochrony. 

Bydgoszcz. Przerwano koncertu Chóru Aleksandrowa. Interweniowała policja
fot. OKO.press/YouTube (screen)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Nagranie pokazujące incydent zamieścił portal OKO.press. 

W piątek 7 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Łuczniczka z koncertem wystąpił Chór Aleksandrowa - rosyjski akademicki chór męski Armii Rosyjskiej, a wcześniej Armii Czerwonej. 

Zobacz także

Podczas koncertu na scenę wbiegło dwóch mężczyzn, którzy krzyczeli "Łapy precz od Ukrainy". Rozwiesili również dwa transparenty z napisami "Chwała Ukraińcom walczącym za wolność naszą i waszą" oraz "Kremlowski raszyzm won za Don".  

Interweniowała ochrona, która ściągnęła protestujących ze sceny. Na miejsce koncertu wezwano policję, która spisała mężczyzn. 

Portal podał, że za akcję w Łuczniczce odpowiadają Rafał R. Suszek i Michał Wojcieszczuk. W sobotę w ramach prowadzonego postępowania bydgoscy policjanci odwiedzili operatorkę współpracującą z OKO.press. Na podstawie nakazu zarekwirowano nośnik cyfrowy z zapisem nagrania, które udostępniono w internecie.

Po aneksji Krymu i wybuchu wojny we wschodniej Ukrainie koncerty Chóru Aleksandrowa w Polsce spotykały się z protestami. Część z nich przed laty była odwoływana.

Protest przed rosyjską ambasadą w Warszawie. Były race i akcja policji

RadioZET.pl/OKO.press/PTD