Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Za brak dyscypliny była dotkliwie karana”. Ruszył proces byłego radnego PiS

25.09.2018 22:12
xxx wiadomosci

Szokujące zeznania świadków w procesie przeciwko byłemu radnemu PiS z Bydgoszczy Rafałowi P. Przed sądem opowiadali, jak polityk miał się znęcać nad swoją żoną Karoliną. – Była wykonawcą jego poleceń i rozkazów – powiedziała siostra ofiary.

Bydgoszcz. Ruszył proces byłego radnego PiS Rafała P. fot. Dariusz Bloch/Polska Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, w sądzie nie stawił się oskarżony, ale reprezentowało go dwóch adwokatów. Natomiast jego żonie towarzyszyli najbliżsi, którzy przed sądem opowiadali o małżeńskim koszmarze.

– Musiała chodzić po domu bez bielizny, szczypał ją w sutki, mówił, że od stanika dostaje się raka – powiedziała siostra pokrzywdzonej. Stwierdziła, że pani Karolina musiała wykonywać rozkazy swojego męża.

– Za brak dyscypliny była dotkliwie karana. Wyzwiska typu „szmata”, „kur**”, „życiowy nieudacznik” były w ich domu na porządku dziennym. Tak jak nocne mycie podłóg na jego polecenie. Znosiła to, bo nie chciała się z nim rozstać ze względów religijnych – relacjonowała siostra pani Karoliny.

– Pamiętam, jak zadzwoniła do mnie z płaczem. Prosiła o pomoc, bo Rafał wyrzucił ją w lesie z samochodu. Gdy ją odnalazłam, była podrapana i obolała, bo dostała kopniaka. Tak dosłownie to powiedziała, że wykopał ją z przedniego siedzenia i z córeczkami odjechał – dodała przed sądem.

Kobieta zeznała, że Rafał P. zmuszał swoją żonę do seksu.

– Widziałam kiedyś ich materac na łóżku w sypialni, bo zmieniała przy mnie pościel. Był koszmarnie zaplamiony krwią i innymi szarymi plamami. Tłumaczyła, że on żąda seksu, nawet kiedy ona bardzo źle się czuje lub ma okres. Nie dawał jej spać, mówiąc, jak powinna się zachowywać chrześcijańska żona – mówiła siostra pani Karoliny.

Były radny PiS miał dotkliwie karać swoją żonę za nieposłuszeństwo.

– Wystawianie przed dom na boso, o każdej porze roku, przyciskanie twarzy do podłogi lub do ściany. Wystawiał nagle pięść, aby się na nią nadziała. Kar było wiele, jak i obowiązków – relacjonowała siostra ofiary.

Dodała, że Rafał P. „przy ludziach był ujmujący, zawsze uśmiechnięty”. – Żądał, aby w towarzystwie była taka sama. Ułożona, dobrze ubrana, zadbana, obowiązkowo w mini – zeznawała.

W domu małżeństwa P. miało również dochodzić do rękoczynów.

– Widziałam wyrwane włosy z głowy, siniaki, zadrapania. Bezpośrednim świadkiem byłam może raz lub dwa. Najczęściej widziałam skutki jego zachowania – mówiła o znęcaniu się polityka nad swoją żoną.

Rafał P. został oskarżony przez warszawską prokuraturę o regularne znęcanie się nad swoją żoną w latach 2016-2017. Ponadto żona polityka opublikowała w sieci nagranie audio awantur, podczas których mężczyzna poniża kobietę.

Były radny PiS nie przyznał się do winy.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD

Oceń