Zamknij

„Za brak dyscypliny była dotkliwie karana”. Ruszył proces byłego radnego PiS

Redakcja
25.09.2018 22:12
Bydgoszcz. Ruszył proces byłego radnego PiS Rafała P.
fot. Dariusz Bloch/Polska Press/East News

Szokujące zeznania świadków w procesie przeciwko byłemu radnemu PiS z Bydgoszczy Rafałowi P. Przed sądem opowiadali, jak polityk miał się znęcać nad swoją żoną Karoliną. – Była wykonawcą jego poleceń i rozkazów – powiedziała siostra ofiary.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, w sądzie nie stawił się oskarżony, ale reprezentowało go dwóch adwokatów. Natomiast jego żonie towarzyszyli najbliżsi, którzy przed sądem opowiadali o małżeńskim koszmarze.

– Musiała chodzić po domu bez bielizny, szczypał ją w sutki, mówił, że od stanika dostaje się raka – powiedziała siostra pokrzywdzonej. Stwierdziła, że pani Karolina musiała wykonywać rozkazy swojego męża.

Zobacz także

– Za brak dyscypliny była dotkliwie karana. Wyzwiska typu „szmata”, „kur**”, „życiowy nieudacznik” były w ich domu na porządku dziennym. Tak jak nocne mycie podłóg na jego polecenie. Znosiła to, bo nie chciała się z nim rozstać ze względów religijnych – relacjonowała siostra pani Karoliny.

– Pamiętam, jak zadzwoniła do mnie z płaczem. Prosiła o pomoc, bo Rafał wyrzucił ją w lesie z samochodu. Gdy ją odnalazłam, była podrapana i obolała, bo dostała kopniaka. Tak dosłownie to powiedziała, że wykopał ją z przedniego siedzenia i z córeczkami odjechał – dodała przed sądem.

Kobieta zeznała, że Rafał P. zmuszał swoją żonę do seksu.

– Widziałam kiedyś ich materac na łóżku w sypialni, bo zmieniała przy mnie pościel. Był koszmarnie zaplamiony krwią i innymi szarymi plamami. Tłumaczyła, że on żąda seksu, nawet kiedy ona bardzo źle się czuje lub ma okres. Nie dawał jej spać, mówiąc, jak powinna się zachowywać chrześcijańska żona – mówiła siostra pani Karoliny.

Zobacz także

Były radny PiS miał dotkliwie karać swoją żonę za nieposłuszeństwo.

– Wystawianie przed dom na boso, o każdej porze roku, przyciskanie twarzy do podłogi lub do ściany. Wystawiał nagle pięść, aby się na nią nadziała. Kar było wiele, jak i obowiązków – relacjonowała siostra ofiary.

Dodała, że Rafał P. „przy ludziach był ujmujący, zawsze uśmiechnięty”. – Żądał, aby w towarzystwie była taka sama. Ułożona, dobrze ubrana, zadbana, obowiązkowo w mini – zeznawała.

W domu małżeństwa P. miało również dochodzić do rękoczynów.

– Widziałam wyrwane włosy z głowy, siniaki, zadrapania. Bezpośrednim świadkiem byłam może raz lub dwa. Najczęściej widziałam skutki jego zachowania – mówiła o znęcaniu się polityka nad swoją żoną.

Rafał P. został oskarżony przez warszawską prokuraturę o regularne znęcanie się nad swoją żoną w latach 2016-2017. Ponadto żona polityka opublikowała w sieci nagranie audio awantur, podczas których mężczyzna poniża kobietę.

Były radny PiS nie przyznał się do winy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD