Zamknij

Wróżbita znany z telewizji podejrzany o pedofilię

Redakcja
17.02.2017 16:56
Policja
fot. KWP Bydgoszcz

Stołeczna policja zatrzymała znanego z telewizji wróżbitę podejrzanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich. 37-letni mieszkaniec Warszawy wpadł dzięki współpracy funkcjonariuszy oraz pracowników pomocy społecznej. 

O sprawie poinformował Onet.pl. Jak ustalili dziennikarze portalu, 37-letni znany wróżbita i astrolog, prowadzący program w telewizji miał popełnić czyny o charakterze pedofilskim wobec pięciu dziewczynek z Bydgoszczy - w tym celu regularnie odwiedzał to miasto. Wszystkie ofiary były poniżej 15. roku życia. 

Jako pierwsi zaalarmowali organy ścigania pracownicy pomocy społecznej, którzy odkryli, że wykorzystywane były przynajmniej dwie dziewczynki. Następnie - dzięki współpracy z bydgoskimi i warszawskimi śledczymi - udało się wpaść na trop prezentera. Zatrzymano go w jego warszawskim mieszkaniu, gdzie oprócz tego zarekwirowano komputer oraz nośniki pamięci, na których utrwalone były materiały z dziecięcą pornografią. 

- Na początku mieliśmy informację tylko o dwóch dziewczynach, ale podczas pracy udało nam się ustalić, że pokrzywdzonych było pięć. Jak wynika ze zgromadzonych materiałów, opierało się to na tej zasadzie, że jedna wciągała w to drugą. Wszystkie były koleżankami. Podejrzany przyjeżdżał do nich z Warszawy i dochodziło do spotkań sponsorowanych - powiedział w rozmowie z Onetem Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Mężczyzna został już przesłuchany w bydgoskiego prokuraturze. Usłyszał pięć zarzutów o wykorzystywanie seksualne nieletnich - część z nich dotyczyła czynów popełnianych na żywo, a część przez internet. Trafił też na dwa miesiące do aresztu. Jeśli sąd uzna go winnym, grozi mu nawet do 12 lat więzienia. 

RadioZET.pl/Onet.pl/Policja/MP