Szydło sama przyznała sobie premię. Nagroda wynosi 65 tys. zł

Redakcja
26.02.2018 23:49
Beata Szydło
fot. PAP

Nagrody za 2017 rok otrzymali wszyscy ministrowie rządu Beaty Szydło oraz sama ówczesna premier. Decyzję o wypłacie nagrody podjęła... sama Szydło.

Beata Szydło za pracę w 2017 roku otrzymała 65 tys. zł nagrody. Spore premie otrzymali także Mariusz Błaszczak (82 tys. zł) oraz obecny premier Mateusz Morawiecki i Anna Zalewska (oboje po 75,1 tys. zł).

Kłopotliwą dla PiS informację ujawnił Krzysztof Brejza z PO. W sprawie gigantycznych nagród wystosował zapytanie.

„Bum! Decyzję o wypłacie 65 tysięcy złotych 'nagrody' dla Beaty Szydło podjęła Beata Szydło” — napisał na Twitterze poseł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

— Decyzje o wypłacie nagród podjęła ówczesna prezes Rady Ministrów Beata Szydło i to do niej należała ostateczna ocena pracy poszczególnych ministrów i ich resortów oraz zaangażowania w realizację priorytetowych zadań rządu — przyznał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, odpowiadając na zapytanie Brejzy.

Wypełnij PIT z Fundacją Radia ZET - ściągnij darmowy program

W grudniu „Super Express” przekonywał, że rząd idzie na „rekordy w przyznawaniu premii ministrom i resortom”. Tabloid wyliczył, że w ciągu dwóch lat na nagrody wydano 200 mln złotych. Rekordzistą jest premier Morawiecki, którego Ministerstwo Finansów — zdaniem dziennika — dostało 71 mln złotych premii.

Zagłosuj

Czy członkowie rządu powinni otrzymywać wysokie premie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/maal