Rutkowski pomoże Alfiemu? Były detektyw twierdzi, ze ojciec dziecka prosi go o pomoc

Redakcja
26.04.2018 12:55
Alfie Evans
fot. East News

Niespodziewanie w sprawę Alfiego Evansa próbuje zaangażować się były detektyw i celebryta Krzysztof Rutkowski. Twierdzi, że ojciec ciężko chorego dziecka prosi go o pomoc.

Według wersji przedstawionej przez Rutkowskiego ojciec Alfiego Evansa prosił go o pomoc w przetransportowaniu syna do Włoch. Zupełnie nie zgadza się to z ostatnimi wypowiedziami rodziców chłopca, którzy mówili, że już zrezygnowali z pomysłu leczenia za granicą.

„Ojciec umierającego w Wielkiej Brytanii chłopca – Alfiego Evansa poprosił mnie o pomoc w przywiezieniu dziecka do Włoch. Moi Agenci szykują się właśnie do wyjazdu na lotnisko gdzie polecą do Liverpoolu. Sprawa jest bardzo skomplikowana i mocno nagłośniona, ale z całego serca wierzę, że uda się bezpośrednio lub pośrednio wpłynąć na decyzję władz jak i samego szpitala. W tej kwestii trzeba zrobić wszystko”... – napisał na Facebooku Krzysztof Rutkowski.

Według portalu tygodnika "Wprost" Rutkowski próbuje stosować dobrze znane już metody i angażuje się niespodziewanie we wszystkie sprawy, o których robi się głośno w mediach. Tak było w przypadku Ewy Tylman czy Magdaleny Żuk.

Alfie przebywa w szpitalu dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu od grudnia 2016 roku. Cierpi na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. W poniedziałek wieczorem został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Alfie nie będzie mógł też zostać przewieziony do Włoch. Mimo że włoskie władze zdecydowały się nadać dziecku obywatelstwo, sąd apelacyjny ostatecznie odrzucił wniosek rodziców o możliwość przetransportowania go do rzymskiego szpitala. Także prezydent Andrzej Duda odniósł się już do sprawy Alfiego na Twitterze.

„Alfie Evans musi zostać uratowany! Jego małe, dzielne ciało udowodniło, że cud życia może być silniejszy od śmierci. Prawdopodobnie potrzeba tylko dobrej woli ze strony osób decyzyjnych. Alfie, modlimy się za ciebie i twoje

wyzdrowienie” — napisał na swoim profilu.

RadioZET.pl/maal