Zamknij

Były komornik stanie przed sądem. Przywłaszczył sobie blisko 3 miliony złotych

23.05.2019 11:56
Były komornik stanie przed sądem. Przywłaszczył sobie blisko 3 miliony złotych
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Lubuska Policja zatrzymała byłego komornika, który przywłaszczył sobie blisko 3 miliony złotych - informuje PAP. 61-latek usłyszał kilkaset zarzutów korupcyjnych. Trafił do aresztu, jego sprawą zajmie się sąd.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała o śledztwie przeciwko byłemu komornikowi, którego podejrzewa się o przywłaszczenie ponad 2,8 mln zł na szkodę 527 wierzycieli.

Śledczy wydali komunikat w tej sprawie we wtorek, 21 maja. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora decydując o środku zapobiegawczym, 3-miesięcznym areszcie tymczasowym podejrzanego.

Były komornik jest podejrzany o "niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i przywłaszczenia powierzonych mu środków finansowych w ramach postępowań egzekucyjnych". Miał w ten sposób działać na szkodę interesu publicznego i stron postępowania.

Zobacz także

Śledczy dowodzą, że prowadzący kancelarię komorniczą "ze znacznymi opóźnieniami dokonywał przelewów należności uzyskanych od dłużników w postępowaniach egzekucyjnych".

Przywłaszczył powierzone mu środki na szkodę 527 ustalonych wierzycieli

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Były komornik nie spłacał też odsetek wierzycielom z tytuły nieterminowych wpłat należności.

Służby wszczęły śledztwo w tej sprawie po zawiadomieniu szefa Rady Izby Komorniczej w Poznaniu. RIK w wyniku wizytacji stwierdziła braki w kasie sięgające ponad 2,8 mln zł.

RadioZET.pl/PAP