Zamknij

Zarzuty dla byłego szefa KOD. Mateusz K. nie przyznaje się do winy

Redakcja
28.06.2017 22:58
Zarzuty dla byłego szefa KOD. Mateusz K. nie przyznaje się do winy
fot. PAP

Były lider KOD Mateusz K. oraz były skarbnik tej organizacji Piotr C., którym prokuratura postawiła w środę zarzut poświadczenia nieprawdy w fakturach oraz przywłaszczenia 121 tys. zł, nie przyznali się do winy.

K. - według prokuratury – złożył krótkie wyjaśnia, które mają być weryfikowane z ustaleniami śledczych. - Piotr C. odmówił składania wyjaśnień. Podejrzani nie przyznali się do zarzutu - powiedział prok. Orepuk. Wobec K. prokuratura zastosowała dozór policyjny, zaś wobec C. dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł.

Były lider KOD Mateusz K. oraz b. skarbnik tej organizacji Piotr C. sami stawili się w środę w świdnickiej prokuraturze. - Prokurator postawił im zarzut poświadczenia nieprawdy w fakturach, przywłaszczenia 121 tys. zł i próby przywłaszczenia 15 tys. zł – mówił wcześniej PAP prok. Orepuk.

Zobacz także

Rzecznik przypomniał, że śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w lutym 2017 r. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. W marcu przejęła je Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

Postawione w środę zarzuty dotyczą okresu od marca do listopada 2016 r. - Obaj podejrzani, działając wspólnie i w porozumieniu, poświadczyli nieprawdę w 9 fakturach wystawionych przez firmę Mateusza K. MKM Studio sp. z o.o. na rzecz Komitetu Społecznego KOD - 6 faktur i Stowarzyszenia KOD - 3 faktury. Faktury obejmowały koszty usług informatycznych, które w rzeczywistości nie zostały wykonane - powiedział Orepuk.

RadioZET.pl/PAP/DG