Były prezydent skazany za korupcję

20.05.2019 12:39
Były prezydent skazany za korupcję
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Rok i cztery miesiące więzienia – taki wyrok usłyszał dziś były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. Sąd uznał go za winnego przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 20 tysięcy złotych w zamian za zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku:

Wyrok zapadł dziś przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu. Były prezydent miał przyjąć łapówkę w zamian za korzystne zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedli Mokrzyszów i Centrum. Miało do tego dojść 21 lutego 2018 roku.

„Echo Dnia” informuje ponadto, że Kiełb mysi zapłacić grzywnę w wysokości 15 tys. złotych oraz 3 tys. zł kosztów sądowych. Usłyszał też zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządu terytorialnego oraz administracji rządowej przez okres sześciu lat.

Wyrok jest nieprawomocny. Sąd zaliczył byłemu prezydentowi Tarnobrzega prawie 5 miesięcy dotychczasowego aresztu na poczet kary. Uzasadnienie wyroku odbyło się za zamkniętymi drzwiami sali sądowej z uwagi na dowody z klauzulą tajności „poufne”.

Zobacz także

Oskarżony w dniu rozpoczęcia procesu zgodził się na podawanie jego danych osobowych i publikację wizerunku. Kiełb odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

RadioZET.pl/PAP/Echodnia.eu