Były radny PiS znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną [NOWE FAKTY]

Redakcja
16.10.2017 11:15
Były radny PiS znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną [NOWE FAKTY]
fot. Archiwum RadioZET.pl

Prokuratura przedłużyła dochodzenie w sprawie byłego radnego PiS, który znęcał się fizycznie i psychiczne nad żoną. Rafał P. nie stawił się w październiku na wezwanie, gdy śledczy chcieli rozszerzyć mu zarzuty.

Zagłosuj

Czy zaostrzenie prawa zmniejszyłoby w Polsce liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

Prokuratura nie ujawnia, o co chce rozszerzyć zarzuty wobec byłego radnego PiS. – Mogę potwierdzić, że dochodzenie zostało przedłużone do 30 listopada br. – mówił Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Wieloletni dramat za drzwiami domu

Do tej pory Rafał P. usłyszał dwa zarzuty w maju. Pierwszy dotyczył znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną od lutego 2006 r. do końca stycznia 2017 r. Drugi z zarzutów dotyczył naruszenia miru domowego. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe potwierdziła, że były radny nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, mimo faktu, że obszerne nagrania ujrzały światło dzienne.

Zobacz także

Nie przyznał się do winy

W lutym 2017 r. lokalne media zamieściły relację żony Rafała P., która opublikowała nagrania z domowej awantury. Po publikacjach swoich "wyczynów" w internecie, P. zrezygnował z członkostwa w partii i klubie radnych. – W mojej ocenie - zero litości dla takich drani – pisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Tak byłego radnego usprawiedliwiał adwokat:

Zobacz także

Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/strz