Bartłomiej Misiewicz biznesmenem? Założył firmę

Redakcja
19.05.2017 11:01
Misiewicz
fot. East News

Bartłomiej Misiewicz nadal szuka swojego miejsca w życiu. Były rzecznik MON tym razem zrezygnował z poszukiwania pracy w przedsiębiorstwach bądź państwowych instytucjach - postanowił za to wziąć sprawy w swoje ręce i założyć firmę. Czym będzie się teraz zajmował?

Informację na temat nowego zajęcia Misiewicza jako pierwszy podał "Super Express". W artykule mowa o działalności gospodarczej związanej z doradztwem, organizacją uroczystości, a także realizowaniem kampanii reklamowych. Siedziba firmy BBM - taka nazwa figuruje w rejestrze PKD - ma znajdować się w zabytkowej kamienicy na ulicy Puławskiej na warszawskim Mokotowie.

Zobacz także

Tymczasem inne informacje na ten temat posiada Wirtualna Polska. Według ustaleń portalu, profil działalności BBM (która oficjalnie założona została 15 maja) to nie reklama, marketing ani eventy, lecz: przejmowanie depozytów, udzielanie kredytów (pożyczki gotówkowe, zastawy hipoteczne), a także prowadzenie agencji bankowej i punktów pobierania opłat. Oprócz tego, zmienił adres siedziby, przenosząc firmę do Łomianek, choć jako adres korespondencyjny pozostawił lokal na Puławskiej.

Ciekawie to brzmi w kontekście niedawnych doniesień, jakoby były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej miał zostać zatrudniony przez prawicową Telewizję Republika jako osoba odpowiedzialna za pozyskiwanie reklamodawców dla stacji.

Zobacz także

Wcześniej głośno było o objęciu przez niego stanowiska pełnomocnika zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wedle pogłosek, które przewijały się przez media, miał tam pobierać wynagrodzenia w wysokości 50 tysięcy złotych miesięcznie. Gdy informacje te wyszły na jaw, Misiewicz został zawieszony w prawach członka PiS, a kierownictwo partii powołało wewnętrzną komisję śledczą w celu zbadania działalności zawodowej doradcy Antoniego Macierewicza. Misiewicz ostatecznie zrezygnował z członkostwa w partii, a według oficjalnego stanowiska rządu, nie pełni już w resorcie obrony żadnej funkcji.

RadioZET.pl/Super Express/wp.pl/MP