Zamknij

Były wiceminister oskarżony o dwa przestępstwa. Chodzi o hazard

Redakcja
11.07.2018 19:32
Hazard
fot. PAP

Do Sądu Rejonowego w Warszawie prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Jackowi K., byłemu ministrowi i byłemu Szefowi Służby Celnej.

Sprawa dotyczy rejestrowania jednorękich bandytów, z powodu którego skarb państwa miał stracić kwoty liczone w miliardach złotych. Jacek K. miał ignorować informacje o nierzetelności badań technicznych oraz nie zlecać kontroli w zakresie maksymalnych stawek i wygranych. Chociaż prawo dopuszczało wygrane na poziomie kilkudziesięciu złotych, automaty miały pozwalać na bardzo wysokie wygrane.

- W związku ze skierowaniem przez prokuraturę do sądu aktu oskarżenia aktu oskarżenia oświadczam, że przez cały czas pełnienia przeze mnie funkcji wiceministra i Szefa Służby Celnej wypełniałem swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem i z oddaniem realizowałem zadania nałożone na mnie przez ustawy, jak i Ministra Finansów. Nie odniosłem z tego żadnej korzyści majątkowej, ani też nie działałem w celu przysporzenia komukolwiek korzyści majątkowej kosztem interesu publicznego - napisał były wiceminister na Facebooku.

Wszyscy urzędnicy którzy również zostali oskarżeni pracowali w ministerstwie finansów. Prokurator zarzucił im niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , a także poświadczenie nieprawdy

RadioZET/MAS/maal