Zamknij

Burmistrz wszedł w garniturze do lodowatej wody. Podał powód

17.01.2022 19:09
Burmistrz wszedł w garniturze do lodowatej wody. Podał powód
fot. Gmina Bytom Odrzański

Burmistrz Bytomia Odrzańskiego Jacek Sauter przeszedł z rynku nad Odrę i wszedł do lodowatej wody w garniturze. Wyjaśnił powód, dla którego się na to zdecydował.

Jacek Sauter zdecydował się na udział w akcji charytatywnej, aby pomóc zebrać pieniądze dla 2-letniej Mai Michockiej, która cierpi na trombofilię - chorobę genetyczną krwi. Ratunkiem dla dziewczynki jest operacja w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. Rodzice potrzebują na wyjazd i pokrycie kosztów aż 2 miliony złotych.

Suma przerasta możliwości finansowe rodziców dziewczynki, dlatego uruchomili zbiórkę na leczenie Mai. Burmistrz pomógł ją rozpropagować w nietypowy sposób. Przespacerował się nad Odrę i zanurzył w garniturze w lodowatej wodzie niemal po szyję. Po wyjściu na brzeg, ociekając wodą, zwrócił się z prośbą o wsparcie. “Chcę prosić, błagać wszystkich o pomoc dla Mai” - powiedział Jacek Sauter.

Bytom Odrzański. Burmistrz Jacek Sauter wszedł do lodowatej wody dla Mai

Nagranie wyczynu burmistrza zostało opublikowane na facebookowym profilu gminy Bytom Odrzański. Są tam również informacje o szczegółach zbiórki. 

Rodzice dziecka przekazali, że kardiochirurdzy dają Mai dwa miesiące życia. Dziecko musi więc pilnie zostać poddane operacji w Stanach Zjednoczonych. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Super Express"/Gmina Bytom Odrzański

C