Nie żyje jedno z pięcioraczków ze Śląska. Lekarze walczą o życie pozostałych

14.08.2019 11:50
Pięcioraczki
fot. Shutterstock

Tragicznie wieści dotarły do nas z Bytomia. Jak informują lokalne media, nie żyje jedno z pięcioraczków urodzonych w tamtejszym szpital pod koniec lipca. Lekarze zapewniają, że walczą obecnie o życie pozostałej czwórki. 

O sprawie jako pierwszy poinformował we wtorek portal bytomski.pl. Przypomnijmy, że dzieci urodziły się 23 lipca bieżącego roku w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Z uwagi na fakt, iż był to 24. i 25. tydzień ciąży, ich stan od początku określano jako krytyczny.

Zobacz także

Niestety, w zeszłym tygodniu wydarzyła się ogromna tragedia. Jak podała w rozmowie z portalem wicedyrektorka placówki Krystyna Nickel-Łukomska, jedno z pięciorga dzieci nie przeżyło. - Obecnie toczymy walkę o życie czterech pozostałych maluszków, ponieważ ich stan jest nadal ciężki - powiedziała dziennikarzom.

Przedstawicielka lecznicy zapewniła, że "lekarze walczą o ich życie" i że "wszyscy zaangażowali się uczuciowo". Tym niemniej kolejne informacje na temat stanu zdrowia niemowlaków znane mają być dopiero za ok. dwa tygodnie. 

RadioZET.pl/bytomski.pl