Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia w Bytomiu. Pociąg śmiertelnie potrącił 14-latka

07.08.2018 19:03
xxx wiadomosci

Tragedia rozegrała się ok. godz. 12 przy ul. Sikorskiego w Bytomiu. Biuro prasowe Polskich Linii Kolejowych poinformowało, iż 14-latek przechodził przez tory w miejscu niedozwolonym. Chłopiec wyszedł zza pociągu towarowego i wszedł na tor, po którym przejeżdżał pociąg osobowy. Na tę chwilę policja nie wyklucza jednak innych okoliczności tej tragedii.

Tragedia w Bytomiu. Pociąg śmiertelnie potrącił 14-latka fot. Jakub Wysocki/EastNews

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chłopiec wszedł na tory w miejscu niedozwolonym. Policja podała, że wyszedł zza pociągu towarowego i wszedł na tor, po którym przejeżdżał pośpieszny pociąg PKP InterCity z Poznania do Katowic. 14-latek zginął na miejscu.

Chłopiec miał przy sobie dokumenty, dlatego policja nie miała problemów z ustaleniem jego tożsamości. Policja przesłuchała już maszynistę. W wyjaśnieniu okoliczności tragedii ma także pomóc monitoring. Policja apeluje ponadto do świadków o pomoc w śledztwie.

Skutkiem tego tragicznego zdarzenia (na czas postępowania prokuratorskiego) tor nr 2 jest zamknięty dla ruchu. Ruch pociągów prowadzony jest po sąsiednim torze nr 1 - poinformował Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Na obecną chwilę policja nie wyklucza innych okoliczności tej tragedii.

RadioZet.pl/bytomski.pl/bm

Oceń