Matka zostawiła w domu 1,5-roczne dziecko. Policjant musiał wyważać drzwi

Redakcja
06.10.2018 17:07
Matka zostawiła w domu 1,5-roczne dziecko. Policjant musiał wyważać drzwi
fot. Śląska policja

Policjant z Bytomia w województwie śląskim uratował 1,5 rocznego chłopca, którego matka zostawiła w domu samego. Mundurowego powiadomiła kobieta, która stwierdziła, że w mieszkaniu od kilku godzin jest pozostawione małe dziecko, które płacze. Aby dostać się do dziecka, st. sierż. Marcin Ślósarek wyważył drzwi do mieszkania.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

W ubiegłym tygodniu na telefon służbowy starszego sierżanta Marcina Ślósarek dodzwoniła się kobieta, która poinformowała, że w mieszkaniu przy ul. Reymonta w Bytomiu od kilku godzin przebywa samo półtoraroczne dziecko, które płacze. 

Dzielnicowy wraz z innym policjantem natychmiast pojechali pod wskazany adres. Z mieszkania był słyszalny głośny płacz dziecka. Mundurowi po rozmowie z mieszkańcami budynku ustalili, że w mieszkaniu mieszka 33-letnia kobieta z dwójką małych dzieci. Z uwagi na płacz dziecka i realne zagrożenie jego życia i zdrowia, starszy sierżant zdecydował o siłowym wejściu do mieszkania.

polic
fot. Policja w Bytomiu

Po wyważeniu drzwi, policjanci zauważyli w pokoju łóżeczko, w którym stał zapłakany chłopiec. Na widok funkcjonariuszy dziecko uspokoiło się. Chłopiec był brudny, miał zajady w kącikach ust ze śladami krwi, wysypkę na nogach oraz mocno kaszlał. W mieszkaniu panował bałagan, a na podłodze były porozrzucane przedmioty.

Zobacz także

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz pracowników MOPR. Po chwili do mieszkania wróciła matka chłopca wraz z drugim synem w wieku 7 lat. Decyzją lekarza 1,5 roczny chłopiec, pod opieką pracownika bytomskiego MOPR-u, został przewieziony do szpitala. Jego starszy brat został zabrany do bytomskiego domu dziecka.

Matka chłopców została przewieziona do komisariatu. Teraz 33-latce może grozić nawet do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/DG